Hodkovice v Ostašově body neuloupily
(Muži "A")

V prvním kole odvet Ostašov hostil Hodkovice a i ve třetím domácím zápase dokázal naplno bodovat, když si výhru 6:2 zajistil především výborně zvládnutou nepárovou částí.

Začátek ovšem opět nebyl zcela optimální. První trojice sice urvala těsnou výhru v prvním setu, tím se ale bohužel uspokojila a v dalším vývoji už nenašla na hru svého soupeře žádnou protizbraň (0:1). Druhá trojice naštěstí vzápětí zvládla nejen první set, ale i těsnou koncovku druhého setu (1:1).

Do první dvojice soupeř nasadil svou nejsilnější sestavu (Jáč, Novotný), z naší strany jim čelili předchozí výhrou nabuzení bratři Ripplové. Ti si po výhře v prvním zkomplikovali situaci prohrou druhého setu, ve třetí zkrácené sadě však již jasně dominovali (2:1). Druhá dvojice vzápětí soupeři povolila dohromady jen čtyři body a poslala nás do dvoubodového trháku (3:1).

Bodový odstup měl za úkol zvětšit v singlu Loužil. A cíl nakonec splnil, ovšem po prvním jasně vyhraném setu (za stavu 9:0 zakopával podání) se uklidnil až moc a v setu druhém tak musel o výhru bojovat až do devítek (4:1). Naše třetí dvojka tudíž mohla rozhodnout o vítězství, což se jí proti soupeřově bojujovné juniorské dvojici podařilo (5:1). V následujících odvetných trojicích si pak oba soupeři připsali po bodu a zaokrouhlili konečný výsledek na 6:2 pro domácí.

Závěrečné hodnocení:

Podali jsme dobrý kolektivní výkon především ve dvojicích a zajistili další důležité body do tabulky. Soupeři opět dobře fungovala trojice Jač, Jáč (jun.), Novotný, těm jsme to ovšem svými chybami dost usnadnili.

TJ Sokol Ostašov x SK Hodkovice - 6:2 (14:5)

1. Bulíř, Loužil, Lukášek x Jáč, Jáč (jun.), Novotný  - 1:2 (10:9, 1:10, 6:10)
  2. Drmla, Jar. Rippl, Jir. Rippl x Kraus M., Kraus L., Vojtíšek - 2:0 (10:6, 10:9)
  3. Jar. Rippl, Jir. Rippl x Jáč, Novotný - 2:1 (10:5, 7:10, 10:6)
  4. Bulíř, Loužil x Kraus M., Kraus L. - 2:0 (10:3, 10:1)
  5. Loužil x Novotný - 2:0 (10:1, 10:9)
  6. Drmla, Lukášek x Jáč (jun.), Vojtíšek - 2:0 (10:7, 10:6)
  7. Bulíř, Loužil, Lukášek x Kraus M., Kraus L., Vojtíšek - 2:0 (10:6, 10:7)
  8. Drmla, Jar. Rippl, Jir. Rippl x Jáč, Jáč (jun.), Novotný - 1:2 (10:6, 9:10, 7:10)