Ostašov padl se Šmidliboys "A"
(Muži "A")

K osmému zápasu tohoto ročníku krajského přeboru přijel na ostašovské kurty vedoucí celek soutěže, dosud neporažený "A" tým Šmidliboys Chotyně. Po špatném vstupu do zápasu jsme díky zlepšení ve střední části sahali po remíze, soupeř ale byl v otočených trojicích šťastnější a odvezl si všechny body za vítězství 6:2.

Zápas pro nás nezačal vůbec dobře. V první trojici jsme byli asi ještě duchem v práci a tak i přes naše střídání a zlepšení ve druhém setu snadno vyhráli lépe rozehřátí hosté. Ve druhé trojici měl zápas podobný průběh a navlas stejný výsledek, po trojicích tedy byl stav 0:2 pro hosty.

Kučera smečuje proti Jar. Ripplovi, přihlíží Jeník

Bratři Ripplové nám naštěstí v dvojici zajistili první bod, v dalších dvou zápasech druhých dvojic a singlu se nám ovšem opět hrubě nedařilo a opět jsme stáli za stavu 1:4 na domácí půdě před úkolem už žádný další zápas neprohrát… Že by to mohlo opět vyjít ukázali Loužil s Dvořákem ve třetí hrané dvojici a naděje před otočenými trojicemi stále žila.

Jarda Rippl podstřeluje Jeníka, přihlíží nahrávající Jirka Rippl

Následující zápas trojic pak přinesl nejdramatičtější bitvu celého utkání, ve které posledním míčem třetího setu rozhodl o plném bodovém zisku hostů Martin Moravec. Poslední zápas už se pak jen dohrával víceméně z povinnosti pro konečnou kosmetickou podobu výsledku.

Výsledky zápasů

1) Bulíř, Dvořák, Loužil (Sedlák) x Jeník, Kučera, Nemeškal - 0:2 (6:10, 8:10)
2) Jirka, Jar. Rippl, Jir. Rippl x Kolínský, Moravec, Ron - 0:2 (6:10, 8:10)
3) Jar. Rippl, Jir. Rippl x Moravec, Nemeškal - 2:0 (10:9, 10:7)
4) Bulíř, Jirka x Jeník, Kučera - 0:2 (3:10, 6:10)
5) Dvořák x Moravec - 0:2 (6:10, 3:10)
6) Dvořák, Loužil x Kolínský, Ron - 2:0 (10:6, 10:7)
7) Bulíř, Dvořák, Loužil x Kolínský, Moravec, Ron - 1:2 (9:10, 10:9, 9:10)
8) Jirka, Jar. Rippl, Jir. Rippl x Jeník, Kučera, Nemeškal -1:2 (10:9, 5:10, 5:10)