Odvetu vyhrála těsně Chotyně
(Muži "A")

V domácím zápase s druhým celkem tabulky hosté z Chotyně potřebovali vyhrát pro zachování naděje na postup, my jsme naopak chtěli odčinit prohru z prvního utkání. Po dramatickém vývoji se rozhodovalo o vítězi až v poslední dvojici a šťastnější (i lepší) byli nakonec hosté, kteří si odvezli výhru 4:3...

Do první trojice (Bulíř, Dvořák, Loužil x Kolínský, Moravec, Ron a střídající Bradáč, Drahoňovský) jsme po úvodním oťukávání vstoupili lépe a vypracovali si až tříbodový náskok. Na to jako první zareagovalo počasí, když začalo pršet. O přestávce se přidala i lavička hostů, vystřídala a po půlhodince se mohlo pokračovat na vedlejším upraveném kurtu. Hostům změna pomohla, dotáhli se a posledním možným míčem si připsaly první set. I ve druhém setu pokračovala Chotyně ve zlepšeném výkonu a vyhrála jej 10:7, celkově pak 2:0.

Vrátit úder jsme chtěli hned v následujícím souboji prvních dvojic (Bulíř, Loužil x Bradáč, Moravec), a z počátku se nám to také dařilo. Proměňovali jsme na útoku a když se přidali dva chycené míče, byl první set poměrem 10:7 náš. V dalším průběhu se ale náš extraligou ošlehaní soupeři zlepšili, vyrovnali a ve třetím setu dominovali. Stav byl 0:2 a další vývoj nesliboval nic dobrého.

Zabrala ovšem druhá dvojice (Dvořák, Svoboda x Kolínský, Solfronk a střídající Drahoňovský) která přesnou a nápaditou hrou přetlačila své soupeře ve třech setech a snížila na 1:2. Následoval dramatický vyrovnaný singl (Loužil x Moravec), kde se po boji ve třetím setu konečně jednou štěstí přiklonilo i na naši stranu. Za vyrovnaného stavu 2:2 se šlo do odvety trojek.

Hostům ovšem začala nová sestava fungovat dobře a my i přes snahu a střídání (Lukášek) nedokázali ukořistit mečbol na naši stranu. Zachovat naději mohla první dvojice (Bulíř, Loužil x Kolínský, Solfronk a střídající Drahoňovský) a to se ji s přehledem ve dvou setech podařilo. V rozhodující dvojici (Dvořák, Svoboda a střídající Lukášek x Bradáč, Moravec) jsme tedy ještě doufali v zázrak, který hosté po setech 5:10 a 6:10 nepřipustili.