Vítězná domácí odveta s Mladějovem
(Muži "A")

Ostašov si na domácí půdě v oslabené sestavě pohlídal nasazování dvojic do utkání a díky dobrému začátku i silnému nepárovému prostředku zápasu porazil hosty konečným výsledkem 6:2.

Bez Jardy Rippla jsme zamíchali s v poslední době ustálenou sestavou a pustili se do soupeře. Naší první trojici soupeř první set daroval svými chybami, v tom druhém se hrálo bod za bod až do stavu 8:8 kdy jsme chytili a proměnili. Hned další míč jsme pak získali po delší výměně další soupeřovo chybou na útoku (1:0). Druhá trojka průběh zkušeně kontrolovala a i přes pár chybiček v obraně protivníky nepustila do vyrovnaných koncovek (2:0).

Soupeři teklo do bot a tak do následujícího zápasu nasadil to nejlepší, co měl momentálně k dispozici. Náš trenérsko-taktický výbor naproti tomu nominoval nově sestavenou levonohou dvojici Jirky s Markem, aby se obětovala v zájmu dalších vítězství. A tento záměr se bezezbytku vydařil, ale nepředbíhejme. První dvojka šla tedy po jasném prvním a vyrovnanějším druhém setu za soupeřem a ten znatelně pookřál na mysli (2:1). A začátek druhé dvojice mu spolu s dílčím stavem 0:4 rozšířil úsměv na tváří, ovšem to byla nadlouho jeho poslední radost. Po taktickém oddechovém čase, připomenutí oběti kamarádů a nastínění na špalku ležící hlavy šéftrenéra došlo k obratu, na který už hosté nedokázali zareagovat (3:1). Následující singl pak byl až na prvních pár míčů na jednu bránu (4:1) a i v poslední třetí dvojici si domácí zajistili dostatečný bodový polštář dlouho před koncovkami jednotlivých setů (5:1).

O dělbě bodů bylo tedy rozhodnuto, zbývalo již jen kosmeticky poupravit výsledek v závěrečných trojicích. Obvyklá přehnaná spokojenost pak tentokrát postihla naši první trojici, která se vzpamatovala až ve druhém setu, ale ani v něm to po těsné koncovce proti šťastnějším soupeřům nestačilo (5:2). Poslední trojice naopak zvládla poslední míč prvního setu a v druhé sadě už sebejistě kralovala (6:2).

Závěrečné hodnocení

Zasloužená výhra, pochválit musím především všechny přítomní trenéry za perfektní taktiku nasazování sestav do jednotlivých dílčích zápasů. Vyzdvihnout pak lze ještě stoprocentní bilanci Lukáška s Drmlou a první získaný bod v kraji pro nováčka Marka Vele. Tak teď už jen pilně trénovat přes prázdniny a na podzim udržet dosavadní stoprocentní domácí bilanci … ;-)

TJ Sokol Mladějov Ohrazenice  x TJ Sokol Ostašov - 6:2 (12:4)

1. Bulíř, Loužil, M. Vele x Stolín, Zejbrlík, Zelba - 2:0 (10:5, 10:8)
  2. Drmla, Lukášek, Jir. Rippl x Gombár, Kraus, Oborník (Košek) - 2:0 (10:7, 10:7)
  3. Jir. Rippl, M. Vele x Gombár, Zelba - 0:2 (4:10, 8:10)
  4. Bulíř, Loužil x Košek, Kraus - 2:0 (10:7, 10:4)
  5. Loužil x Gombár - 2:0 (10:4, 10:2)
  6. Drmla, Lukášek x Oborník, Zejbrlík - 2:0 (10:4, 10:5)
  7. Bulíř, Loužil, M. Vele x Gombár, Kraus, Oborník (Košek) - 0:2 (7:10, 9:10)
  8. Drmla, Lukášek, Jir. Rippl x Matyáš, Stolín, Zelba (Zejbrlík) - 2:0 (10:9, 10:4)