Ostašov nepohostil Lučany
(Muži "A")

Minulý nezdar v Jablonci jsme se snažili napravit proti nevyzpytatelným, pro velkou šířkou kádru známým Lučanům, které nás v minulosti bohužel již několikrát na domácí půdě obraly o všechny body. Tentokrát se ovšem naštěstí žádné rozdávání nekonalo a hosté si odvezli domů porážku 6:2.

Před začátkem utkání jsme řešili složité logistické záležitosti s přísunem dostatečného množství hráčů ve správnou dobu na správné místo a to se možná promítlo do výkonu první trojice, která tápala na útoku a nakonec ztratila zápas posledním míčem třetího setu, když Mírův "kraťas" zastavila páska (0:1). Druhá trojice vzápětí naštěstí zvládla vyrovnanou koncovku prvního setu, pak jasně dominovala v druhém (1:1) a nastartovala domácí sérii výher.

Pokračovala v ní první dvojice, ve které v druhém setu za devítek Bulíř složil reparát z krácení hry (2:1) a vše šlo dál jasnou výhrou druhé dvojice (3:1) a ještě přesvědčivějším vítězstvím v singlu (4:1). Domácí bodostroj se zasekl až v druhém setu třetí dvojice, když do té doby zaskočení hosté začali kousat a i díky slíbeným zajímavým prémiím od Pavla Kunce jej získali pro sebe. Ani tato progresivní motivační metoda ale hostům nakonec nepomohla, když třetí set pro sebe urvali šťastnější domácí nejtěsnějším rozdílem a o konečné dělbě bodů bylo rozhodnuto (5:1). V dohrávaných trojicích si pak dle možností obou celků prostřídané sestavy připsaly každá po bodu a stanovily tak konečný výsledek na 6:2 pro domácí.

Závěrečné hodnocení

Zasloužené vítězství i přes počáteční klopýtnutí. U nás další dobrý kolektivní výkon (i když po zápase se snažil nejlepším hráčem demokraticky zvolit Loužil ;-) ), u hostů nejvíce zlobili Kouřil se Zuzánkem.

TJ Sokol Ostašov x TJ Lučany - 6:2 (13:5)

1. Bulíř, Loužil, Lukášek x Kouřil P., Vítek, Zuzánek - 1:2 (8:10, 10:9, 9:10)
  2. Drmla, Jar. Rippl, Jir. Rippl x Bureš, Jablunka, Kalina - 2:0 (10:9, 10:5)
  3. Bulíř, Loužil x Halama, Kouřil P. - 2:0 (10:6, 10:9)
  4. Jar. Rippl, Jir. Rippl x Jablunka, Kalina - 2:0 (10:4, 10:6)
  5. Loužil x Jablunka - 2:0 (10:4, 10:2)
  6. Drmla, Lukášek x Vítek, Zuzánek - 2:1 (10:6, 6:10, 10:9)
  7. Čermák, Loužil, Lukášek x Jablunka, Kolomazník, Papageorgiu I. - 2:0 (10:6, 10:9)
  8. Drmla, Jar. Rippl, Jir. Rippl x Horn, Kouřil P., Zuzánek - 0:2 (8:10, 7:10)