Nešťastný konec remízové série s Šaolinem
(Muži "A")

Na horké jablonecké půdě skončila dvě sezóny trvající remízová série vzájemných zápasů naší nešťastnou porážkou s loňskými vítězi KP v poměru 5:3 pro domácí.

V ostrém bočním slunci a točícím se větru se naše první trojka na kurtu ani neohřála a už vyklízela prostor k vyniknutí druhé trojici (1:0). Té se po napínavé a emotivní koncovce prvního setu dařilo i ve druhém o dost lépe a stav byl srovnaný (1:1). V dvojicích jsme pod dojmem předchozích utkání přeskupily řady s cílem vytvořit dvě "neporazitelné" sestavy prváka s levákem. A hned v prvním případě to přineslo kýžený výsledek, když Loužil s Jardou Ripplem si posledním balónem třetího setu poradili s Dvořákem a Solfronkem (1:2). Druhá nová nadějná sestava Bulíře s Jirkou Ripplem ale své předchůdce nenapodobila a prohrála hladce ve dvou setech (2:2).

Následující singl oči diváků sice nepotěšil, šel ovšem jasně za námi a byli jsme opět ve vedení (2:3). Třetí dvojice měla za úkol přinést jistotu bodu, což se však snad vlivem špatné konjunkce Saturnu s Jupiterem nepovedlo a před otočenými trojicemi bylo opět srovnáno (3:3). Následující zápas trojic došel do stavu 9:9 ve třetím setu a domácí Jeřábek bohužel pro nás udržel nervy na uzdě a nekompromisně proměnil svůj útok (4:3). Poslední trojice hrála tedy o naději na bod, nakonec ovšem ve třetím setu selhala ve všech činnostech a potvrdila svou momentální nepohodu (5:3).

Závěrečné hodnocení

Remíza by asi lépe odpovídala předvedeným výkonům, štěstí se ale od nás odvrátilo. Utkání tentokrát pro tyto soupeře nezvykle moc krásy nepobralo, domácí hráli špatně, my ještě hůř. Od nás nejlepší výkon podal Jarda Rippl, soupeře podržel Jeřábek a oba Potůčkové. Věříme v podzimní odvetu a dorovnání historické bilance ;-)

NK Šaolin Jablonec n. N. x TJ Sokol Ostašov - 5:3 (11:8)

1. Jeřábek, Potůček M., Potůček P. x Bulíř, Loužil, Lukášek - 2:0
  2. Blažek, Dvořák, Solfronk x Drmla, Jar. Rippl, Jir. Rippl - 0:2
  3. Dvořák, Solfronk x Loužil, Jar. Rippl - 1:2
  4. Jeřábek, Potůček P. x Bulíř, Jir. Rippl - 2:0
  5. Dvořák x Loužil - 0:2
  6. Blažek, Potůček P. x Drmla, Lukášek - 2:0
  7. Jeřábek, Potůček M., Potůček P. x Drmla, Jar. Rippl, Jir. Rippl - 2:1