Opět jen remíza s jabloneckým Šaolinem
(Muži "A")

V druhém odehraném zápase jsme se střetli s jabloneckým Šaolinem a opět, stejně jako v obou loňských zápasech, jsme si připsali jeden bod za remízu 4:4. Můžeme říci, že předzápasové prognózy nebyly po našem úvodním tristním výkonu a soupeřově zimním posílení příliš příznivé, nakonec lze ale vzhledem k vývoji zápasu bohužel hovořit spíše o bodové ztrátě …

Ostašov x SKP Maják "Šaolin" Jablonec n. N. 4:4 (10:10)

Bulíř, Forman, Loužil (Jirka) x Jeřábek, Dvořák, Potůček M.
2:1 (2:10, 10:8, 10:6)

Po prvním jasně prohraném setu, kdy jsme asi ještě nebyli na hřišti, jsme se srovnali se soupeřovým podáním a po přeskupení řad (Aleš do pole, Mirek na náhru s blokem a Venca na smeč) začali pravidelně bodovat. Soupeř naši snahu náležitě ocenil a v najednou delších výměnách nám několika balóny pomohl, takže jsme po obratu druhého setu z 3:5 na 10:8 získali v poklidu i set třetí. 

Lukášek, Rippl Jar., Rippl Jir. x Solfronk, Drahoňovský, Potůček P.
1:2 (2:10, 10:7, 7:10)

Stejně jako v předchozím zápase proběhl hororový začátek a zázračné zmrtvýchvstání ve druhém setu, bohužel už se ale nedostavil happyend v tom třetím, když jsme první bod získali až za stavu 5:9 pro hosty.

Bulíř, Loužil x Jeřábek, Dvořák
2:0 (10:9, 10:8)

V prvním setu jsme vyráběli neuvěřitelně laciné chyby v obraně a drželi stále soupeře ve hře, nakonec jsme ale ve zběsilém závěrečném míči získali set se štěstím pro sebe. Ve druhém setu jsme se drželi stanovené taktiky a misky vah jsme v druhé polovině setu převážili na svou stranu dvěma úspěšnými bloky.

Lukášek, Jirka x Solfronk, Drahoňovský
1:2 (6:10, 10:9, 8:10)

Tak tady jsme byli blizoučko k nečekanému úspěchu! Se zkušenou dvojicí soupeře (která tedy zrovna neměla svůj den) jsme se drželi na dostřel a v druhém setu opět udeřili. Třetí set pak byl pořádný nervák, ve kterém jsme bohužel udělali o chybičku navíc a tak si mohl soupeř na konci pořádně oddechnout …

Loužil x Potůček M.
2:1 (4:10, 10:4, 10:7)

První set byl jako vždy proti Martinovi o dlouhých výměnách ve kterých domácí hráč udělal pár zbytečných chyb a především soupeře držel v pohodě pomocí zkažení všech svých podání. Do druhého setu na domácí straně ubyla špatná podání a přibylo vlastních vítězných míčů a ve stejném duchu se naštěstí pokračovalo i v setu třetím.

Rippl Jar., Rippl Jir. x Potůček P., Habada (Potůček M.)
2:0 (10:8, 10:6)

Bratrskou dvojku jsme takticky pošetřili na papírově nejslabší soupeřovu dvojici a naši hoši i přes odpor protivníka důležitý čtvrtý bod přinesli. Bratři sice soupeře v obou setech pustili do více než dvoubodového trháku, koncovky si ale i přes střídání v soupeřových řadách zkušeně pohlídali.

Bulíř, Jirka, Loužil x Solfronk, Drahoňovský, Potůček P.
0:2 (6:10, 9:10)

Začali jsme "od lesa" a tak nám Roman Drahoňovský mohl dělat problémy svým servisem do plotu, což se spolu s nedůrazným útokem podepsalo na výsledku prvního setu. Ve druhém to stále nebylo na útoku to pravé ořechové a tak došlo k prohození na smeči a nahrávce. Dostali jsme se na devítky a měli i chyceno, náš útok šel ale po nahrávce od základní čáry jen do sítě …

Lukášek, Rippl Jar., Rippl Jir. x Jeřábek, Dvořák, Potůček M.
0:2 (8:10, 6:10)

V rozhodujícím zápase šlo všechno jak po másle, bohužel ale jen do stavu 7:2 pro nás. Pak jsme ztratili koncentraci, udělali pár zbytečných chyb, znervózněli a i přes všechny povolené taktické zásahy do vývoje zápasu jsme se zpět do pohody už nedostali. Druhý set byl pak už na naší straně výrazně ovlivněný frustrací ze selhání v setu předchozím.

Závěrečné zhodnocení:

Před zápasem bychom z bodu určitě nebyli zklamaní, nakonec ale byla velká šance získat oba, kterou jsme bohužel nedotáhli do konce. Hra se ale trochu zlepšila a když zamakáme na trojicích, měli bychom začít stoupat tabulkou :-).

Zde si můžete také přečíst reportáž o zápase z pera nástěnkáře soupeřů Pavla Solfronka.

Zápas prvních dvojic

Pár momentek ze zápasu

Ostašov x Šaolin - 1 (282.9kB) Ostašov x Šaolin - 2 (381.6kB) Ostašov x Šaolin - 3 (330.8kB) Ostašov x Šaolin - 4 (320.4kB) Ostašov x Šaolin - 5 (351.2kB)

Návrat do:
Muži "A"
Aktuality

Vyhledat:

TJ Sokol Ostašov - nohejbal v Liberci