Vydřené vítězství proti nováčkům z Lučan
(Muži "A")

V prvním domácím zápase jsme přivítali nováčka soutěže z Lučan, který přijel s touhou získat své historicky první body v krajském přeboru. Jejich nesporná snaha nebyla korunována úspěchem především díky našemu kolektivnímu výkonu, kterému tentokrát vévodil především plný bodový zisk bratří Ripplů. Po těsné koncovce posledního zápasu jsme celkově zvítězili 5:3...

Souboj prvních trojic (Bulíř, Dvořák, Loužil a střídající Sedlák x Papageorgiu I., Kristek, Jablunka) pro nás nezačal dobře, když hned při třetím míči si Loužil obnovil limitující zranění třísel. Přesto si trojice vypracovala náskok až 8:5, který ale prohospodařila a prohrála set 9:10. Do druhého setu již naskočil rozcvičený Sedlák, výsledek setu byl ale nakonec stejný. Po prvním zápase vedli tedy hosté překvapivě 0:1, nám se navíc díky zranění rozpadly hned tři sestavy. Naštěstí druhá sestava trojic (Jirka, Rippl Jar., Rippl Jiří x Kalina, Vítek, Novotný) po dramatické koncovce druhého setu hned vyrovnala.

A pohodu z trojice si bratři Ripplové přenesli i do dvojic, když v následujícím zápase jasně přehráli lučanskou sestavu Papageorgiu P., Kalina se střídajícím Papageorgiu I. Do následující dvojice (Jirka, Sedlák a střídající Loužil x Kristek, Jablunka) nasadili hosté svou papírově nejsilnější sestavu, my naopak kombinovanou "obětovanou". Pomýšlet na úspěch jsme mohli jen ve druhém setu, kde ale tři neproměněné útoky znamenaly konec nadějí. V singlu si v ostašovském dresu odbyl premiéru Marek Dvořák proti Kristkovi, po solidním výkonu ale podlehl levonohému soupeři ve třech setech. V následující dvojici (Bulíř, Dvořák x Kalina, Vítek) si ovšem spravil chuť a po úspěšné koncovce vyrovnaného prvního setu naši ve druhém již nepřipustili žádné komplikace. Do odvetných trojic se tedy šlo za vyrovnaného stavu 3:3.

Naše první trojice (Bulíř, Dvořák, Sedlák x Kalina, Vítek, Novotný a střídající Papageorgiu P.) se v následujícím zápase se soupeřem nemazlila a po jistém výkonu nám dala jistotu zisku alespoň jednoho bodu. Že bodu budou nakonec dva rozhodl infarktový závěr třetího setu posledního zápasu (Jirka, Rippl Jar., Rippl Jiří x Papageorgiu I., Kristek, Jablunka), když naše sestava sérií čtyř bodů v řadě zvrátila nepříznivý stav a zajistila nám celkové vítězství 5:3.